Katalizator jest jedną z najważniejszych części układu wydechowego i ma za zadanie redukować liczbę szkodliwych składników spalin. Z czasem jednak może pojawić się potrzeba jego wymiany i wtedy pojawia się pytanie, co zrobić ze starą częścią? Skup katalizatorów to miejsce, w którym możemy spieniężyć zużyty katalizator. Jeśli borykamy się z tym problemem, warto tam zajrzeć.

Katalizator jest jedną z najważniejszych części układu wydechowego i ma za zadanie redukować liczbę szkodliwych składników spalin. Niestety element ten jest bardzo często pomijany w trakcie eksploatacji samochodu. Trzeba jednak pamiętać, że tak, jak większość części samochodu, ulega on zużyciu. Mimo, że katalizator to niezwykle wytrzymała część, po latach intensywnej eksploatacji może on najzwyczajniej w świecie się zepsuć. Jego zużycie bardzo często przebiega praktycznie bezobjawowo. Dopiero w momencie, kiedy osiągnie on poziom, w którym nie będzie nadawał się do użytku, zaczniemy odczuwać jakieś skutki. Trzeba jednak zauważyć, że i tak nie będzie to oznaczało spektakularnej usterki, która uziemi nasz pojazd. Niekiedy bywa, że skup akumulatorów także zajmuje się katalizatorami, lecz ma to miejsce jedynie w wyspecjalizowanych miejscach, jak na przykład u nas.

W momencie, kiedy podjęta zostanie decyzja o wymianie katalizatora, trzeba będzie pozbyć się starego. Nie można tego jednak dokonać, gdzie tylko sobie życzymy. Warto rozejrzeć się za profesjonalnymi rozwiązaniami, które specjalizują się w recyklingu urządzeń, jakimi są katalizatory. Skup, w którym zostawimy ten element dokona wyceny i określi jego prawdziwą wartość. Aby tego dokonać należy mieć specjalistyczne oprzyrządowanie, jak na przykład spektrometr rentgenowski. Bez tego nie sposób sprawdzić, jak wygląda struktura elementu. Trzeba bowiem zajrzeć w głąb ceramicznych monolitów, które nie dość, że są wykonane z wytrzymałych materiałów, to do tego pokryto je metalami szlachetnymi. Na naszym skupie oferujemy Państwu kompleksową wycenę właśnie przy pomocy takiego urządzenia.

Dysponujemy wszelkimi niezbędnymi zezwoleniami i spełniamy wszystkie rygorystyczne normy oraz wymagania krajowe jak i unijne. Stanowi to dodatkowe potwierdzenie naszego daleko idącego profesjonalizmu. Zapewniamy kompleksowy skup katalizatorów. Białystok to jedno z miast, w obrębie którego działamy.


CennikNasze usługi dostępne są w przystępnych cenach. Dokładne kwoty są określane po przedstawieniu przez klienta danego akumulatora lub katalizatora. Każdy problem rozpatrujemy indywidualnie.

SpektrometrNa wyposażeniu naszego skupu znajduje się specjalistyczny sprzęt w postaci spektrometru rentgenowskiego. Dzięki temu urządzeniu możliwa jest dokładna analiza wszelkich stopów metali, łącznie z lekkimi.

PartnerzyNa przestrzeni lat wyrobiliśmy sobie mocną markę w branży. Dzięki temu, obecnie współpracujemy z najlepszymi firmami, działającymi w dziedzinie recyklingu katalizatorów. Pozwala nam to oferować bardzo korzystne ceny.

Skup wysyłkowyAby jeszcze bardziej ułatwić współpracę i kontakt z klientami, oferujemy także sprzedaż wysyłkową, zarówno katalizatorów
jak i samego monolitu. Dzięki temu docieramy niemalże do każdego krańca kraju.