Katalizator jest jedną z najważniejszych części układu wydechowego i ma za zadanie redukować liczbę szkodliwych składników spalin. Z czasem jednak może pojawić się potrzeba jego wymiany i wtedy pojawia się pytanie, co zrobić ze starą częścią?
Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się na profesjonalny skup katalizatorów, gdzie bez większych problemów można sprzedać zużyty katalizator. Co więcej, takie firmy zajmują się również ich recyklingiem lub wysyłają do miejsc, w których taki proces jest możliwy.

Ile dostanę za katalizator?

Wiele osób zastanawia się, jakie konkretnie ceny jest im w stanie zaoferować skup katalizatorów. Cennik nie jest jednoznaczny, bowiem wszystko zależy od stanu przywiezionego katalizatora. Warto podkreślić, że w przypadku hurtowej sprzedaży katalizatorów, jako stały klient można liczyć na jeszcze wyższe stawki.

Czy to zgodne z prawem?

Każdy punkt, w którym prowadzi się skup katalizatorów musi posiadać niezbędne pozwolenia. Nie trzeba zatem obawiać się, że oddając katalizatory do takiego miejsca działamy sprzecznie w stosunku do obowiązującego prawa.

Jak często trzeba wymieniać katalizator?

Warto podkreślić, że katalizatory są jednymi z najbardziej wytrzymałych części w każdym samochodzie i jeśli są odpowiednio traktowane, to na pewno starczą na bardzo długo. Niemniej jednak, w przypadku, kiedy samochód jest wyposażony w instalację gazową, należy liczyć się z tym, że katalizator będzie się zużywał znacznie szybciej.
Ze zużytą częścią najlepiej udać się do skupu katalizatorów i tam go spieniężyć. Dzięki temu częściowo zwróci Ci się również zakup nowego katalizatora, który nie jest najtańszy, ale konieczny. Tym bardziej, że w profesjonalnych skupach ceny są dla klientów bardzo atrakcyjne i na pewno obie strony transakcji będą jak najbardziej zadowolone z jej przebiegu.
Co więcej, w tych samych miejscach prowadzony jest zazwyczaj również skup akumulatorów, więc jeśli masz jakiekolwiek tego typu sprzęty, to najlepiej jest coś z nimi zrobić, aby nie zalegały w garażu. Tym bardziej, że akumulatora w żadnym wypadku nie możemy ot tak sobie wyrzucić do śmieci.


CennikW trakcie realizacji.
Zapraszamy wkrótce.

SpektrometrPosiadamy specjalistyczny sprzęt.

Przenośny spektrometr rentgenowski umożliwiający analizę wszelkich stopów metali
w tym stopów metali lekkich.

PartnerzyWspółpracujemy z najbardziej liczącymi się firmami w branży recyklingu katalizatorów
co umożliwia nam zaoferowanie państwu najkorzystniejszych cen.

Skup wysyłkowyDajemy Państwu mozliwość sprzedaży wysyłkowej katalizatorów i monolitu.